fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

100 tysięcy złotych dla poparzonego "Kretem" dziecka

Fotorzepa, Roman Bosiacki RB Roman Bosiacki
Sąd Okręgowy w Szczecinie zakończył dzisiaj proces w sprawie chłopca, który w 2010 roku połknął w sklepie żrące granulki środka "Kret". Sąd wyznaczył 100 tysięcy zadośćuczynienia dla rodziny dziecka
Do zdarzenia doszło kiedy 2,5 letni wtedy Adrian był z rodzicami na zakupach w supermarkecie w Stargardzie Szczecińskim. Dziecko połknęło żrące granulki środka, chociaż "Kret" powinien mieć tzw. bezpieczną zakrętkę. Rodzice uznali więc, że butelka musiała być otwarta albo wadliwa.
Sąd w Szczecinie orzekł, że producent płynu - firma Global Pollena S.A - ma zapłacić rodzinie dziecka 100 tys. zadośćuczynienia. W uzasadnieniu podano, że zabezpieczenie było wadliwe, a sama butelka nieprawidłowo oznakowana.
- Winna jest firma, która wypuściła na rynek wadliwy produkt, a nie rodzice, którym trudno przecież upilnować dwulatka w sklepie - mówił adwokat Szymon Matusiak.
Rodzice walczyli o odszkodowanie od 2011 roku. Ubiegali się o kwotę co najmniej 100 tys. złotych m.in. z powodu bardzo kosztownego leczenia  i rehabilitacji jakim poddawany jest chłopiec. Jak zapowiadają będą ubiegać się większe odszkodowanie oraz dożywotnią rentę dla Adriana.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA