fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Muzyczne interpretacje sztuki i film

Niebo
Studio Munka
Warszawska klubokawiarnia Czarna zaprasza na serię improwizowanych koncertów, w których muzycy interpretować będą dzieła wizualne. Pierwszy już jutro. A dzisiaj pokaz dwóch filmów Jana P. Matuszyńskiego
Jerzemu Mazzollowi partnerować będą specjalnie zaproszeni improwizujący muzycy, producenci, mistrzowie elektroniki oraz debiutanci wskazujący kierunek rozwoju współczesnej muzyki improwizowanej. Jutro wystąpi w duecie z Olga Szwajgier.
Jerzy Mazzoll jest wirtuozem klarnetu basowego, sięga do tradycji polskich improwizatorów i twórców muzyki współczesnej połowy XX w. Był jednym z inicjatorów tzw. rewolucji yassowej w polskim jazzie, odciął się jednak od tego nurtu tworząc ideę Arhythmic perfection i zajął się europejskim aspektem improwizacji w sztuce.
Olga Szwajgier jest pedagogiem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (od 1974 roku), prowadziła wykłady na zaproszenie Internationale Akademie fur Neue Music w Schwaz w Austrii. Jako jedyna osoba na świecie ćwiczeniami własnego pomysłu rozszerzyła skalę głosu z czterech do sześciu oktaw, pracując nad tym przez kilka lat od chwili ukończenia Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie w 1970 roku. Komponuje dla siebie muzykę, pisze teksty i reżyseruje swoje koncerty (m.in. w 2002 w Carnegie Hall w Nowym Jorku wykonała po raz pierwszy swój utwór „Julius").
Więcej na www.czarna.waw.pl
Koncert jest częścią projektu Półkolonie Warszawskie. Już dzisiaj odbędzie się jego część filmowa - Blac Box i pokaz etiud Jana P. Matuszyńskiego, wyprodukowanych przez Studio Munka - "Niebo" i "Offline". Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Marcin Radomski.
Nadchodzące projekcje:
01.07.2013, 20.00 - "Kojot", reż. Jędrzej Bączyk
08.07.2013, 20.00 - "Jutro" i "Wycieczka", reż. Bartosz Kruhlik
15.07.2013, 20.00 - "Życie stylem dowolnym", reż. Adam Palenta
Szczegóły na Facebooku.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA