fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Gontyniec planuje przejęcia regionalnych browarów

Wielkopolska producent piwa chce konsolidować rynek. W 2015 r. planuje przejść z NewConnect z na rynek główny.
- Strategia rozwoju Browaru Gontyniec koncentrować się będzie na zwiększaniu zdolności produkcyjnych w oparciu o rozwój organiczny oraz działania zmierzające do konsolidacji krajowego rynku browarniczego w segmencie małych browarów regionalnych wykorzystujących naturalne metody warzenia piwa, a także dywersyfikacji oferty produktowej – mówi  Zbigniew Cholewicki, prezes Browaru Gontyniec .
Jak informuje, Istotnym elementem realizacji strategii jest nabycie 100 proc. udziałów Browaru Konstancin za 2,54 mln zł. Transakcja została sfinalizowane w kwietniu br.
- Przejęcie Browaru Konstancin posiadającego rozpoznawalną markę na rynku centralnej Polski umożliwi nam zwiększenie mocy produkcyjnych Grupy Gontyniec docelowo o 20 tys. hl piwa rocznie, poszerzenie oferty handlowej o osiem nowych smaków piw oraz pozyskanie ważnej bazy logistycznej – wyjaśnia prezes Cholewicki.
Gontyniec planuje dołączanie do grupy kolejnych regionalnych browarów, które posiadają unikatowe marki piwa o wyrazistym charakterze.
Dodatkowym atutem tej akwizycji jest możliwość szerszego wejścia na rynek warszawski przez Grupę Gontyniec, która swoje korzenie ma w Wielkopolsce. Do tego celu zostanie wykorzystana baza logistyczna w Konstancinie.
W 2015 roku Browar Gontyniec  zamierza przejść z NewConnect na GPW.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA