fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Posłowie PiS donoszą na posła PO. Uważają, że pomawia prezesa Kaczyńskiego

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Marcin Mastalerek oraz Piotr Polak, posłowie PiS złożyli zawiadomienie do prokuratury na posła PO Cezarego Tomczyka – dowiedziała się rp.pl.
Tego samego, który doniósł wcześniej na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Poszło o pismo Tomczyka do śledczych w sprawie oświadczenia majątkowego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Poseł Tomczyk oświadczył, że prezes Kaczyński podał w nim nieprawdziwe informacje, bo zabrakło w nim informacji o 400 tys. zł z czego 300 tys, zł jakie wpłynęły na konto kancelarii mecenasa Rafała Rogalskiego, byłego już pełnomocnika prezesa PiS do spraw związanych z katastrofą smoleńską. Faktury te miała opłacić partia. Z kolei 100 tys. zł miało pójść na kancelarię z Pomorza, która reprezentowała Jarosława Kaczyńskiego m.in. w procesie jaki wytoczył mu były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.
Dariusz Ślepokura, rzecznik stołecznej prokuratury przyznaje w rozmowie z rp.pl, że wpłynęło do niej zawiadomienie posłów PiS dotyczące fałszywych oskarżeń prezesa Kaczyńskiego przez posła Tomczyka. – W ciągu 30 dni zdecydujemy czy śledztwo będzie wszczęte w tej sprawie – tłumaczy nam prok. Ślepokura.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA