fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Idealne miejsce na wakacje. Malownicza szwedzka wyspa na sprzedaż

Sotheby's
Cisza, spokój, las i woda - wszystko to może być Twoje. Wystarczy kupić niewielką, prywatną wyspę w Szwecji. Z trzema chatami i własną przystanią.

Wyspa Grillskär została wystawiona na sprzedaż za 7,9 mln koron szwedzkich czyli niespełna 3,2 mln złotych.

Grillskär jest położona u wschodniego wybrzeża Szwecji, zaledwie trzy godziny drogi samochodem ze Sztokholmu, nad malowniczą zatoka Botnicką.

Skalista, porośnięta lasem iglastym wyspa ma powierzchnię niemal 18 hektarów.

Znajdują się na niej trzy drewniane domy mieszkalne i nieduża przystań dla łodzi.

Główny dom o powierzchni nieco ponad 100 metrów kwadratowych ma obszerny salon z przeszkloną ścianą z której widać taras oraz morze. Jest też duża kuchnia i dwie sypialnie a także łazienka z prysznicem. Od strony wody dom ma przepiękny, częściowo zadaszony taras do opalania i podziwiania widoków.

Na skalistym brzegu znajduje się duży budynek, który pełni funkcję hangaru na łodzie oraz niewielkiej przystani. Do hangaru można dobudować pomieszczenie, które może służyć na przykład  za saunę. Na wyspie jest też niewielka szopa na drewno, warsztat oraz studnia głębinowa, zaopatrująca mieszkańców w wodę pitną.

Dwa domki dla gości są niewielkie - każdy składa się z jednej sypialni, niewielkiego salonu i łazienki. Budynki powstały w latach 70. i 90. zeszłego wieku. Wszystko utrzymane jest w oszczędnym, prostym skandynawskim stylu. Sama wyspa jest przepiękna i malownicza. Porośnięta naturalnym  lasem iglastym.

Razem z wyspą nowy właściciel kupuje także parcelę na sąsiedniej wyspie Gräsö.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA