fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Luksusowy dom pirata na sprzedaż. Ma basen i dostęp do morza

Knight
Przepiękna willa z własnym, krytym basenem i dostępem do morza została wystawiona na sprzedaż. Posiadłość należała kiedyś do słynnego angielskiego korsarza Sir Francisa Drake'a.

Willa Belvedere znajduje się w miejscowości Exmouth w hrabstwie Devon. Posiadłość jest położona nad brzegiem żeglownej rzeki  Exe, która wpada do Kanału La Manche. Została wystawiona na sprzedaż za 5 mln funtów czyli około 24 mln złotych.

Cała posiadłość ma powierzchnię ponad 5 hektarów. Luksusowy, dwupiętrowy do ma osiem sypialni, pięć łazienek, trzy salony, duża kuchnia i jadalnia, a także oranżeria. Z jednego z salonów jest wyjście na duży taras, z którego widać rzekę. Poza tym w domu jest kryty basen, spa z sauną, solarium i jacuzzi oraz piwnica na wina.

Dom otoczony jest pięknym ogrodem, w którym jest wodospad, kort tenisowy, domek na drzewie dla dzieci, warsztaty oraz domek dla gości z kuchnią, salonem i jedną sypialnią z łazienką. Na terenie posiadłości jest także las oraz sad owocowy oraz łąki. Koło domu znajduje się garaż na dwa samochody.

Po śmierci Francisa Drake w 1596 r. posiadłość przypadła w testamencie jego bratankowi - Francisowi Eliottowi, drugiemu baronowi Heathfield. Od wielu pokoleń nie należy już jednak do krewnych sławnego korsarza, który otrzymał szlachectwo oraz został admirałem za zasługi dla Angielskiej Korony.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA