fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Tropikalna wyspa Victoria Point Cays na Bahamach na sprzedaż

vladi-private-islands.de
Wyspa Victoria Point Cays znajdująca się na Bahamach to niewielki, 4-hektarowy raj na ziemi. Tropikalna roślinność, białe plaże i lazurowa woda. Do tego dom, prywatny, niewielki port dla łodzi i jachtów. Wszystko na sprzedaż.

Victoria Point Cays została wystawiona na sprzedaż za 3,1 mln dolarów czyli niespełna 12 mln złotych.

Drewniano-kamienny dom stojący na wyspie ma dwie sypialnie, dwie łazienki, salon z kominkiem, bibliotekę, w pełni wyposażoną kuchnię z jadalnią, a przede wszystkim wspaniałe dwa tarasy z widokiem na lazurowe morze, oraz na piękne, piaszczyste białe plaże. Budynek został wybudowany w 1954 roku przez ówczesnego właściciela wyspy, pisarza Nelsona Hayesa. Na podstawie jednej z jego powieści nakręcono w 1941 roku popularny film "Bahama Passage".

Na wyspie jest też dodatkowy dom dla gości z 3 sypialniami i 2 łazienkami.

Poza plażami na wyspie jest bujna, tropikalna roślinność w tym imponujące palmy. W okolicy jest dużo tzw. blue holes - dużych rozpadlin, jaskiń morskich w kształcie studni. Cześć z nich w tej okolicy filmował znany podróżnik i badacz mórz Jacques-Yves Cousteau. Rozpadliny są ulubionymi miejscami do nurkowania dla zwolenników tego ekstremalnego rodzaju nurkowania.

Wyspa znajduje się niedaleko większej wyspy Bahamów Andros i dostać się na nią można drogą morską, helikopterem albo wodolotem ze stolicy Bahamów - Nassau.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA