fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Piękny dom na sprzedaż. Tam banda Charlesa Mansona dokonała okrutnej zbrodni

Redfin/materiały
Na sprzedaż wystawiono dom w Los Feliz pod Los Angeles, w którym właściciel sieci supermarketów Leno LaBianca i jego żona Rosemary, zostali zamordowani przez bandę Charlesa Mansona 50 lat temu.

Zabytkowy dom z lat 20 zeszłego wieku trafił do agencji nieruchomości z ceną 1,98 mln dolarów czyli ponad 7,5 mln złotych.

W 1969 roku w domu w Los Feliz zamordowano Leno i Rosemary LaBianca. Zabójcami okazali się członkowie tzw. rodziny Charlesa Mansona, którzy dzień wcześniej dokonali okrutnego masowego morderstwa w domu Romana Polańskiego. Banda brutalnie zamordowała ciężarną Sharon Tate, Jaya Sebringa, Abigail Folger, Wojciecha Frykowskiego i Stevena Parenta.

Parterowy dom przy 3311 Waverly Drive wybudowano w 1922 roku w stylu hiszpańskim. Ma powierzchnię około 150 metrów w tym dwie sypialnie, jedną łazienkę i oddzielną toaletę, nowoczesną kuchnię, salon z kominkiem i jadalnię.

W ogrodzie jest duży basen i ogródek z przepięknym patio z którego widać wzgórza Silver Lake oraz Los Angeles. Cała działka ma powierzchnię nieco ponad 2800 metrów kwadratowych.

To nie pierwsza sprzedaż domu od morderstwa małżeństwa LaBianca. Ostatni raz trafił na rynek w latach 90 zeszłego wieku i został sprzedany za niecałe 400 tys. dolarów.

Budynek przy 3311 Waverly Drive został wystawiony na sprzedaż niecały miesiąc przed 50. rocznicą serii morderstw dokonanych przez tzw. rodzinę Charlesa Mansona i na kilka tygodni przed premierą filmu Quentina Tarantino "Pewnego razu w... Hollywood", opowiadającego m.in. o zamordowaniu żony Romana Polańskiego - Sharon Tate.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA