fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Biały Dom na sprzedaż. Wystarczy 48 mln złotych

materiały prasowe
Biały Dom - jeden z najbardziej znanych, zabytkowych domów w East Hampton został wystawiony na sprzedaż. Pierwszy raz od 30 lat.

XVIII-wieczny The White House (Biały Dom) w East Hampton został wystawiony na sprzedaż za 12,5 mln dolarów czyli niemal 48 mln złotych.

Przez ostatnich 30 lat dom był własnością dewelopera i entuzjasty rowerowego Freda Mengoniego. W zeszłym roku zmarł on w wieku 94 lat a spadkobiercy postanowili sprzedać dom.

Mengoni wyremontował okazały, drewniany dom w stylu neo-kolonialnym. Budynek - wybudowany około 1725 roku - był w  fatalnym stanie technicznym. Niestety nawet on nie mieszkał w tym domu za często, ponieważ posiadał kilka nieruchomości w tej okolicy. Mieszkańcy East Hampton widzieli go najczęściej jeżdżącego na rowerze po okolicy.

Dwupiętrowy, biały budynek ma powierzchnię ponad 700 metrów kwadratowych - w tym siedem sypialni i sześc łazienek. Na parterze domu są podgrzewane marmurowe podłogi, panele z drzewa różanego czyli palisandra na ścianach biblioteki, a także duża jadalnia z kominkiem oraz oraz ogród zimowy. Na pierwszym pietrze są sypialnie, a na trzecim salon z prywatną sypialnią. W części piwnicznej jest bar zbudowany z palisandra, kominek, sauna, jacuzzi oraz piwnica win.

Działka na której stoi ma powierzchnię ponad 12 tys. metrów kwadratowych. W otaczającym dom ogrodzie jest aleja drzew wiśniowych, fontanna, kort tenisowy, basen z podgrzewaną wodą oraz altaną a także okazałe 30-letnie sosny. Jest też garaż na trzy samochody przy zabytkowej stodole.

Założone w 1648 roku East Hampton to jedno z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych bogatych i sławnych. Domy w tej miejscowości mają lub mieli m.in. piosenkarz Paul McCartney, projektantka Donna Karan, reżyser Steven Spielberg, malarz Jackson Pollock, aktor Jerry Seinfeld oraz jedno z najbardziej znanych showbizesowych małżeństw Beyoncé i Jay-Z. A także

East Hampton ma przepiękne szerokie i białe plaże, a poza tym znajduje się zaledwie 160 km od Nowego Jorku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA