fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Różowy dom 101 dalmatyńczyków na sprzedaż

materiały
Różowy, zabytkowy dom w Primrose Hill został wystawiony na sprzedaż poraź pierwszy od 40 lat. Jest nie tylko w dobrej okolicy, ale także jest znany z tego, że jest opisany w popularnej książce dla dzieci 101 dalmatyńczyków (The Hundred and One Dalmatians).

Autorka powieści Dodie Smith opisała ten dom jako miejsce zamieszkania psów Pongo i Mimi, którzy trafili do państwa Poczciwińskich. Książka była tak popularna, że nakręcono na jej podstawie aż pięć filmów - dwa aktorskie i trzy kreskowane.

Pisarka, która mieszkała nieopodal przy Dorset Square, często spacerowała w tej okolicy ze swoimi dziewięcioma dalmatyńczykami, mijając uroczy różowy dom przy parku.

Różowy, wiktoriański dom został wystawiony na sprzedaż za 8,95 mln funtów, czyli prawie 44 mln złotych.

Czterokondygnacyjny dom o powierzchni około 450 metrów kwadratowych został zbudowany w 1847 roku. Ma osiem sypialni i osiem łazienek, dużą kuchnię i dwie małe dodatkowe mini-kuchnie, jadalnię, dwa salony - oba z kominkami, pracownię, bibliotekę, ogród na tyłach domu oraz taras na dachu. Dom znajduje się przy ulicy Albert Terrace - idealnie na przeciwko parku Primrose Hill.

Ostatni raz dom, który wymaga gruntownego remontu, był wystawiony na sprzedaż w 1987 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA