fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

W Londynie powstanie niezwykły basen bez krawędzi

Compass Pools/ materiały prasowe
W Londynie powstanie pierwszy na świecie 360-stopniowy basen bez krawędzi. Zbuduje go brytyjska firma Compass Pools, a prace mają szansę ruszyć już w przyszłym roku.

Nietypowy basen powstanie na dachu 55-piętrowego hotelu i ma mieć pojemność 600 tysięcy litrów. Będzie znajdował się 220 metrów nad poziomem ulicy.

Podłoga i ściany nowego basenu mają być w pełni przezroczyste, zrobione z lanego akrylu. Pływające w nim będzie można podziwiać panoramę stolicy Wielkiej Brytanii oraz przyglądać się temu, co dzieje się pod basenem.

Basen będzie wyposażony w specjalne czujniki, które zapewnią, że woda w basenie będzie miała cały czas taką samą temperaturę - informuje CNN.

Compass Pools chce rozpocząć budowę basenu w 2020 roku. Nie wiadomo, jak firma zamierza rozwiązać kwestie deszczu padającego w Londynie dość często, a z wizualizacji nie wynika też, jak będzie można dostać się do basenu na szczycie budynku. Projektanci twierdzą, że będzie ono działać na zasadzie śluzy w łodzi podwodnej.

Nie wiadomo jeszcze, który dokładnie budynek został wybrany na budowę basenu, ale według brytyjskiej prasy wstępne zgody zostały już wydane.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA