fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dallas: wierna replika Białego Domu sprzedana za prawie 11 mln dolarów

materiały
Replikę Białego Domu sprzedano za równowartość 39,5 mln złych. I jest ona naprawdę imponująca.

Dom czekał na właściciela od 2014 roku, kiedy to trafił na rynek nieruchomości z ceną 19,5 mln dolarów. Dopiero po kilkukrotnym obniżeniu ceny znalazł się chętny na słynna w Dallas posiadłość. Kupiec pozostał jednak anonimowy.

Niezwykły budynek, który powstał w 1996 roku, ma powierzchnię niemal 1500 metrów kwadratowych. Pomieszczenia mają wysokość ponad 4 metrów. Z zewnątrz jest wyłożony jasnym wapieniem, wewnątrz są podłogi z marmuru i francuskiego wapienia, zabytkowe francuskie kominki i żyrandole z renomowanej manufaktury Miznera we włoskim stylu.

Poza tym w domu są cztery sypialnie i dziewięć łazienek z podwójnymi jacuzzi, grota pełniąca rolę piwnicy win oraz kino na 24 osoby. Jest też duża i nowoczesna kuchnia z ogromną lodówką - co podkreślono w prospekcie agencji nieruchomości oraz specjalne pomieszczenia dla ochrony obiektu.

Cała posiadłość, znajdująca się w prestiżowej dzielnicy Dallas Preston Hollow - ma powierzchnię pona 12 tys. metrów kwadratowych, na których poza domem jest też wspaniały ogród z basenem, garaż na sześc samochodów - w tym dwie limuzyny, kort tenisowy i staw z japońskimi karpiami koi oraz altana, dom kąpielowy oraz kuchnia letnia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA