fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Włoskie miasteczka zapraszają. Płacą po 28 tys. euro chętnym

MIasteczko Altomonte w Kalabrii
Adobe Stock
Region Kalabria planuje zaoferować do 28 tys. euro w ciągu maksymalnie trzech lat osobom chętnym do przeniesienia się do wiosek liczących zaledwie 2 tys. mieszkańców. Ma to być sposób na odwrócenie wieloletniego trendu spadku liczby ludności w regionie- pisze Business Insider Polska.

Aby otrzymać fundusze, nowi mieszkańcy muszą zobowiązać się do założenia małej firmy, albo od podstaw, albo poprzez przyjęcie istniejących już ofert pracy dla konkretnych specjalistów, poszukiwanych przez miasta.

Kandydaci muszą mieć maksymalnie 40 lat i być gotowi na przeprowadzkę do Kalabrii w ciągu 90 dni od pozytywnego rozpatrzenia ich wniosku. Miejscowe władze mają nadzieję, że oferta przyciągnie aktywnych młodych ludzi i millenialsów chętnych do pracy.

Miesięczny dochód, na jaki mogą liczyć nowi mieszkańcy Kalabrii w zamian za przeprowadzkę, to od 800 do tysiąca euro przez dwa do trzech lat - powiedział CNN Gianluca Gallo, regionalny radny. Alternatywą może być jednorazowe dofinansowanie na rozpoczęcie nowej działalności komercyjnej - może to być B&B, restauracja, bar, gospodarstwo wiejskie lub sklep.

Projekt, nazwany "dochodem z aktywnej rezydencji", ma na celu zwiększenie atrakcyjności Kalabrii jako miejsca do "pracy na południu" - południowowłoskiej wersji pracy zdalnej - wyjaśniał z kolei w rozmowie z serwisem Gianpietro Coppola, burmistrz Altomonte, który przyczynił się do powstania programu.

W ciągu najbliższych kilku tygodni w sieci ma pojawić się możliwość składania wniosków dla osób, które chcą się ubiegać o rezydencję w Kalabrii. Region pracuje nad projektem od miesięcy i przeznaczył już na ten cel ponad 700 tys. euro.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA