fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

"Najstraszniejszy" dom w Anglii jest niesprzedawalny. Agenci nieruchomości są bezradni

Rightmove/
Zabytkowa kaplica we wsi North Lopham w hrabstwie Norfolk została przekształcona w luksusowy dom. Nie ma jednak chętnych na jej kupno. Agenci nieruchomości są bezradni. Ich zdaniem ten dom jest "niesprzedawalny".

Domu nikt nie chce kupić ponieważ w ogródku stoi 36 starych nagrobków, a 14 kolejnych opartych jest o ściany budynku. Nie można ich usunąć.

Nagrobki odstraszają kupujących - przyznają agencji nieruchomości zajmujący się sprzedażą domu. Zdjęcia nagrobków w ogródku wielu wydają się "ciekawe", ale kiedy dochodzi do konkretów rezygnują.

Kaplica, wybudowana w 1810 roku, została wystawiona na sprzedaż w kwietniu 2018 roku za 590 tys. funtów (niespełna 3 mln złotych), jednak nikt nie złożył oferty, a i chętnych na obejrzenie domu nie było wielu. W styczniu 2019 roku kaplica była do kupienia za 490 tys. funtów (około 2,4 mln złotych).

Teraz jej cena spadła do 450 tys. funtów czyli do około 2,2 mln złotych.

Dom jest naprawdę luksusowo wyremontowany i wyposażony. Na parterze jest przestronny salon połączony z nowoczesną kuchnią, trzy sypialnie, dwie duże łazienki i pomieszczenie gospodarskie. Nad nimi znajduje się przeszklona galeria. Dom ma powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych i ogrzewanie podłogowe oraz kilka praktycznych szaf wnękowych.

Cała posiadłość ma powierzchnię 2,3 tys. metrów kwadratowych.

Ogródek przed domem, tam gdzie wciąż stoją nagrobki - jest własnością Kościoła Anglii, który jest zobowiązany do dbania o nie przez kolejne 999 lat. Wszystkie nagrobki są z XIX wieku, a wierni od lat 70. XIX wieku są chowani na pobliskim cmentarzu. Za domem jest ogród wolny od nagrobków.

North Lopham to jedna z najstarszych miejscowości w Wielkiej Brytanii, zamieszkała już w czasach rzymskich i aż siedem znajdujących się na jej terenie budynków zostało wpisanych na listę zabytków chronionych prawem (National Heritage List) - mimo, że wieś liczy zaledwie nieco ponad 600 mieszkańców. Kaplica przekształcona w dom mieszkalny też jest na tej liście.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA