fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

"Zakazać Trumpowi wjazdu do Wlk. Brytanii"

AFP
30 tys. Brytyjczyków podpisało się pod petycją, w której domagają się zakazu wjazdu do Wielkiej Brytanii dla Donalda Trumpa. To reakcja na słowa miliardera i kandydata na prezydenta USA, który zaapelował o objęcie wszystkich muzułmanów zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Jeśli skierowaną do Izby Gmin petycję podpisze 100 tys. osób, wówczas brytyjscy parlamentarzyści będą musieli się nią zająć.

W petycji można przeczytać, że "Wielka Brytania objęła zakazem wjazdu wiele osób za stosowanie mowy nienawiści. Te same zasady powinny dotyczyć każdego, kto chce wjechać na teren kraju". Autorzy petycji podkreślają następnie, że zasady muszą być stosowane "tak wobec biednych i słabych, jak i bogatych oraz potężnych".

Trumpa za jego słowa, będące reakcją na zamach jakiego muzułmańskiego małżeństwo dopuściło się w San Bernardino, potępili też amerykańscy politycy. Głos w tej sprawie zabrał również przedstawiciel ONZ. "Wysoce nieodpowiedzialną" nazwał wypowiedź Trumpa Wysoki Komisarz ds. Praw Człowieka Zeid Ra'ad Al Hussein.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA