fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Poseł Solidarnej Polski dołączy do sztabu prezydenta Andrzeja Dudy

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Poseł Jan Kanthak jako pierwszy przedstawiciel Solidarnej Polski będzie w sztabie wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy - poinformowała Interia.

W sztabie znaleźli się m.in. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło (szefowa kampanii), europoseł PiS Joachim Brudziński (szef sztabu ds. organizacyjnych), była premier, europoseł PiS Beata Szydło (szefowa ds. programowych), europoseł PiS Adam Bielan (rzecznik prasowy), rzecznik prezydenta Błażej Spychalski i wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

W sztabie nie było reprezentantów współtworzącej Zjednoczoną Prawicę Solidarnej Polski, na czele której stoi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Teraz, jak ustaliła Interia, ma się to zmienić. Do sztabu ma dołączyć poseł Jan Kanthak. - Informację o mojej pracy dla sztabu ogłosimy oficjalnie niebawem - powiedział portalowi polityk.

Adam Bielan potwierdził, że Kanthak dołączy do sztabu Andrzeja Dudy. Według Interii, poseł ma ściśle współpracować z częścią sztabu odpowiedzialną za kontakty z mediami, czyli Spychalskim i Bielanem.

- Skoro była wola ze strony Jana Kanthaka i Solidarnej Polski, żeby potwierdzić swój udział w sztabie, witamy z otwartymi ramionami oraz otwartym sercem - powiedział Interii Radosław Fogiel. - Nie mówimy o sztabie PiS, Solidarnej Polski czy Porozumienia, tylko o sztabie Andrzeja Dudy. W tej sytuacji barwy partyjne zostawiamy za drzwiami - dodał.

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA