fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Prezydent Duda nie wychodzi z własnymi inicjatywami

Prezydencka kampania wyborcza powoli się rozkręca, chociaż nie została ogłoszona. Swoje sztaby formuje PSL i Szymon Hołownia, rozmowy o tym trwają też w Platformie. Tymczasem prezydent Andrzej Duda postępuje tak, jak w ostatnich pięciu latach. Objeżdża Polskę i wypowiada się na różne tematy.

 - Stary układ trzyma się bardzo dobrze - mówił w Nowym Mieście Lubawskim. Prezydent wypowiadał się niedawno też o służbie zdrowia i nie tylko. Jego konkurenci, ale i zwolennicy podkreślają, że "prowadzi kampanię" i objeżdża Polskę. Jednak tak naprawdę robi to tylko to, co robił przez ostatnie lata. Teraz może to nie wystarczyć.

- Obywatele bardzo często nam wskazują: służba zdrowia nie odpowiada standardom konstytucyjnym. Brakuje jej. Zbyt długie i zbyt nieprzyzwoite są warunki przy oczekiwaniu na SOR-ze. Zbyt trudne są warunki w niektórych szpitalach - powiedział prezydent w ubiegłą sobotę. Ta wypowiedzą natychmiast stała się paliwem dla opozycji.

Jednocześnie prezydent nie wychodzi z własnymi inicjatywami w ważnych tematach. "Rzeczpospolita" kilka tygodni temu informowała, że w grudniu zaczną się przymiarki do powołania sztabu prezydenta. Oficjalny start i ogłoszenie decyzji o kandydowaniu to najpewniej kwestia pierwszych miesięcy przyszłego roku.

O sytuacji prezydenta Andrzeja Dudy więcej w piątkowej "Rzeczpospolitej".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA