fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Donald Tusk nie wystartuje w wyborach prezydenckich? Antoni Macierewicz sceptyczny

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Nie zaskoczyła mnie ta decyzja. Może jedynie forma jej ogłoszenia - powiedział w radiowej Trójce Antoni Macierewicz (PiS), komentując deklarację Donalda Tuska o niestartowaniu w wyborach prezydenckich.

Poseł PiS Antoni Macierewicz powiedział w TVP Info, że nie jest zaskoczony deklaracją Donalda Tuska. Zdaniem byłego ministra obrony, deklaracja byłego premiera jest "otwarta" - została wypowiedziana, ale "nie wiadomo, co znaczy". Wyznaczony przez prezydenta na marszałka seniora Sejmu Macierewicz mówił też, że Tusk podejmuje decyzje "w trakcie przebiegu wydarzeń", wobec czego sprawa jego ewentualnego startu w wyborach prezydenckich nie jest do końca rozstrzygnięta.

W podobnym tonie Macierewicz wypowiedział się później w radiowej Trójce. Wyznał, że przyjmuje do wiadomości słowa Tuska, ale sceptycznie podchodzi do jego deklaracji o niekandydowaniu w wyborach na prezydenta.

- Doświadczenie mówi, że (deklaracje Tuska - red.) później mają różny dalszy bieg i tylko tyle - stwierdził. Przyznał, że zapowiedź byłego premiera miała "zdeterminowaną" formę i sprawiała wrażenie, że decyzja Tuska jest "twarda" i "zdecydowana".

- Tylko że później prawie wszystkie (decyzje - red.) były zmieniane w trakcie przebiegu wydarzeń - dodał. Polityk PiS zastrzegł, że nie jest pewny, czy Tusk zmieni decyzję.

Źródło: TVP Info, Polskie Radio Program Trzeci
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA