fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Jakub Stefaniak o Mateuszu Morawieckim: Premier malowany

tv.rp.pl
Jakub Stefaniak wypowiedział się w programie „Onet Rano” na temat wyborczego porozumienia, jakie zawarło PSL i Kukiz'15. - Nie ma między nami żadnych waśni. Jeśli mieliśmy do zagospodarowania ludzi, którzy chcieli przejść na dobrą stronę mocy, a nie zasilić obóz rządzący, to dlaczego z tego nie skorzystać – powiedział rzecznik PSL.

- Na pewno PSL możemy traktować, jako gwarant spokoju. Jeżeli przekonaliśmy Kukiza, to mamy siłę – powiedział Jakub Stefaniak w programie „Onet Rano”

Czytaj także: Stefaniak: Największym zagrożeniem dla prezesa Kaczyńskiego jest właśnie minister Ziobro

 


Rzecznik PSL został zapytany także o opinię na temat słów Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że "Kaczyński byłby lepszym premierem”. - Nie mógł powiedzieć inaczej, bo gdyby powiedział, że byłby lepszym premierem, to już na pewno by nie kandydował na premiera. To jest potwierdzenie tej tezy, którą głosimy od dawna, że tak naprawdę pan premier Morawiecki jest premierem malowanym - powiedział Stefaniak. - I tak rządzi i pociąga za sznurki ktoś inny - podkreślił. - Jak ktoś się ogłasza premierem, to potem ciężko ma, żeby nim zostać - dodał. Zdaniem Stefaniaka, Morawiecki nie nadaje się na premiera. - Im PiS bardziej uwierzy w sondaże, tym większe prawdopodobieństwo, że przegrają, czego im również życzę. Najgorsze jak się uśpi czujność, a oni w ostatnich dniach już totalnie odlecieli - stwierdził. 

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA