fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Senator PiS prof. Aleksander Bobko stracił rekomendację partii

Adam Nurkiewicz / Kancelaria Senatu [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]
Senator PiS z Rzeszowa prof. Aleksander Bobko oświadczył, że w nadchodzących wyborach nie wystartuje w wyborach do Senatu.

"Decyzja ta spowodowana jest wycofaniem rekomendacji dla mojej osoby ze strony władz Prawa i Sprawiedliwości" - poinformował prof. Aleksander Bobko.

W oświadczeniu opublikowanym na swej stronie internetowej senator dodał, że "pomimo realnych szans na osiągnięcie sukcesu" w nadchodzących wyborach parlamentarnych nie będzie ubiegał się o miejsce w Senacie jako kandydat niezależny. "Rezygnuję z takiej możliwości powodowany poczuciem lojalności do ugrupowania, w ramach którego pracowałem przez ostatnie cztery lata" - napisał.

"Wszystkim mieszkańcom mojego okręgu wyborczego i Podkarpacia serdecznie dziękuję za poparcie, dowody sympatii i współpracę. Do zobaczenia na Uniwersytecie Rzeszowskim" - napisał senator w oświadczeniu.

Prof. Aleksander Bobko jest senatorem z okręgu obejmującego Rzeszów oraz powiaty rzeszowski i łańcucki. Jest bezpartyjny, należy do klubu PiS. W latach 2015-2018 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odpowiedzialnym za nadzór nad szkolnictwem wyższym oraz współpracę międzynarodową.

Od 1989 r. prof. Bobko pracuje jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Rzeszowskim (wcześniej WSP). W latach 2012-2015 był rektorem tej uczelni. Specjalizuje się w klasycznej filozofii niemieckiej i współczesnej problematyce moralnej oraz polityczno-społecznej. Jest autorem ponad 50 publikacji, tłumaczem dzieł Immanuela Kanta.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA