fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Korwin-Mikke chwali posła za odwagę. "Przeciw całej sali"

rp.pl
"Brawo!" - tak lider partii Wolność Janusz Korwin-Mikke skomentował na Facebooku postawę Jacka Wilka, który jako jedyny obecny na sali poseł zagłosował przeciw ustawie podnoszącą rentę socjalną o 165 złotych. Za tym projektem zagłosowało 437 posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu.

"To naprawdę duża odwaga - sprzeciwić się całej socjalnie nastawionej sali" - pochwalił Wilka Korwin-Mikke.

"Lekko licząc: co najmniej 30% wyborców jest przeciwko rozdawnictwu na prawo i lewo. Teraz pytanie: jak dostać ich głosy?" - dodał lider partii Wolność.

Jacek Wilk to były polityk Kongresu Nowej Prawicy i były kandydat tej partii na prezydenta (zdobył 0,46 proc. głosów w wyborach z 2015 roku). Obecnie Wilk jest politykiem Wolności, a w Sejmie zasiada jako poseł niezrzeszony, po wystąpieniu z klubu Kukiz'15. W wyborach parlamentarnych z 2015 roku otrzymał 2420 głosów startując z listy Kukiz'15.

Podniesienie renty socjalnej było jednym z postulatów protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. Drugim postulatem jest przyznanie ich dorosłym dzieciom dodatku rehabilitacyjnego, wypłacanego w gotówce i wynoszącego 500 złotych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA