fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojsko

Rosja twierdzi, że zbudowała drona-zabójcę

Adobestock
Rosja tworzy specjalne drony, których zadaniem jest walka z wrogimi bezzałogowymi statkami powietrznymi - poinformował przedstawiciel władz koncernu Rostec.

O nowych dronach, opracowanych przez Rosjan, powiedział w rozmowie z agencją TASS Wiktor Kładow, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej i polityki regionalnej w Rostecu.

- Mamy nie tylko systemy do wojny elektronicznej, ale także aktywne drony-zabójcy, które śledzą intruza, przechwytują go i wyłączają za pomocą sieci - powiedział Kładow. Zastrzegł, że maszyny już istnieją, a podczas targów Dubai Airshow 2019, które odbyły się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w listopadzie, Rosja zademonstrowała skuteczne elektroniczne systemy walki opracowane dla dronów.

Kładow powiedział też, że grupa Kałasznikow (który jest częścią Rostec), produkuje ręczną broń do walki z dronami, której zasięg wynosi 1-1,5 km.

- Jest to łatwe w obsłudze: musisz wycelować broń w drona i pociągnąć za spust. Impuls elektromagnetyczny tłumi elektronikę drona i ten albo spada, albo dalej leci, ale stracił już komunikację ze swoim centrum operacyjnym. Dron w rzeczywistości staje się wówczas ślepy i bezużyteczny - stwierdził Kładow.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA