fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Asad: Sfałszowano raport o ataku w pobliżu Damaszku

AFP
Prezydent Syrii Baszar el-Asad powiedział, że Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej sfałszowała raport z ataku w pobliżu Damaszku w zeszłym roku, "tylko dlatego, że Amerykanie tego chcieli".

Wypowiedź prezydenta Syrii to komentarz do stanowiska szefa organizacji OPCW, Fernando Ariasa, który poparł przedstawiony w marcu raport dotyczący ataku w pobliżu stolicy - Damaszku.

Z dokumentu wynika, że na przedmieściach miasta użyto chloru. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja obwiniały za to działanie władze Syrii, ale Asad stanowczo temu zaprzecza.

- To właśnie zrobiła organizacja. Sfałszowała raport, tylko dlatego, że chcieli tego Amerykanie - powiedział prezydent Syrii.

Asad dodał, że "raport ten udowodnił, że wszystko co powiedzieliśmy w ostatnich latach, od 2013 roku, jest właściwe". - Mieliśmy rację, oni się mylili - ocenił prezydent.

Arias tłumaczył, że raport powstał po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich informacji. Dodał, że popiera "bezstronne i profesjonalne wnioski wyciągnięte przez misję badawczą".

Dodał, że atak w Dumie, w którym zginęły dziesiątki osób, był jednym z dziewięciu incydentów badanych przez ekspertów OPCW. 

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA