fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Asad: Trump jest najlepszym prezydentem USA w historii

AFP
- W odróżnieniu od swoich poprzedników, obecny prezydent USA jest szczery w sprawie swoich zamiarów czerpania zysków z syryjskiej ropy - powiedział w rozmowie z państwową telewizją prezydent Baszar al-Asad .

Prezydent Syrii powiedział, że Donald Trump jest najlepszym prezydentem w historii USA, ponieważ otwarcie mówi o chęci przejęcia kontroli nad ropą w jego kraju.

- Mówię wam, że jest najlepszym amerykańskim prezydentem. Dlaczego? Nie dlatego, że jego polityka jest dobra, ale dlatego, że jest najbardziej przejrzystym prezydentem - ocenił Asad.

Słowa syryjskiego prezydenta padły kilka dni po tym, jak Trump zasugerował, że Amerykanie będą bronić syryjskiej broni naftowej. - Nie chcemy trzymać żołnierzy między Syrią a Turcją przez następnych 200 lat. Walczą od setek lat. Wychodzimy - powiedział amerykański prezydent.

- Pozostawiamy żołnierzy, aby zabezpieczyć ropę. Może jest ktoś inny, kto chce mieć do niej dostęp. Tam są ogromne złoża ropy - dodał Trump.

Jego słowa były tym bardziej zaskakujące, że trzy tygodnie wcześniej nakazał wycofanie 1000 żołnierzy amerykańskich z północno-wschodniej Syrii, mówiąc, że zabiera żołnierzy z "niekończących się wojen". Dał tym zielone światło dla ofensywy Turcji w tym rejonie.

Asad dodał, że wszyscy amerykańscy prezydenci dokonują zbrodni, później otrzymują Nagrody Nobla i występują jako obrońcy praw człowieka.

- To tylko grupa przestępców, którzy reprezentują interesy amerykańskich wielkich korporacji w dziedzinie broni, ropy naftowej i innych. Trump mówi wprost: "Chcemy ropy". Czego chcieć więcej niż przejrzystego wroga? - pytał.

Źródło: Middle East Eye
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA