fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Syria: Ostrzelano turecki posterunek. Zginął żołnierz

AFP
Jeden turecki żołnierz zginął, a trzech zostało rannych w czwartek, kiedy ich posterunek obserwacyjny w rejonie Idlib został ostrzelany z artylerii i moździerzy - podało tureckie ministerstwo obrony.

Ataki zostały przeprowadzone z terytorium kontrolowanego przez siły wierne rządowi Baszara el-Asada i wydają się być przeprowadzone celowo - czytamy w oświadczeniu resortu.

Ranni zostali ewakuowani - podaje resort.

Ministerstwo obrony Turcji poinformowało, że w związku z ostrzałem wezwano do resortu attache wojskowego Rosji w Ankarze (Rosja jest sojusznikiem Asada w Syrii - red.). Attache usłyszał, że ataki na tureckich żołnierzy w Syrii spotkają się ze zdecydowaną odpowiedzią.

Turecka armia miała po ataku otworzyć ogień w kierunku pozycji syryjskich sił rządowych, z których miał zostać przeprowadzony ostrzał tureckiego posterunku.

Podobne ataki na tureckie posterunki miały być przeprowadzane już wcześniej w czerwcu.

W konflikcie w Syrii Rosja i Turcja znajdują się po przeciwnych stronach - Rosja wspiera Asada, Turcja - walczących z nim rebeliantów. W 2018 roku Ankara i Moskwa uzgodniły utworzenie strefy deeskalacji w prowincji Idlib.

Idlib to ostatni bastion rebeliantów w Syrii. Wojna domowa w tym kraju trwa od 2011 roku.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA