fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Chopin wraca do Łazienek. Na razie tylko w internecie

W samo południe rozpoczyna się dziś 62. sezon koncertów chopinowskich w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Na razie on-line. Jeśli sytuacja epidemiologiczna się poprawi, to będą one grane na żywo.
materiały prasowe
W samo południe rozpoczyna się dziś 62. sezon koncertów chopinowskich w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Na razie, podobnie jak w ubiegłym roku, recitali najwybitniejszych polskich i zagranicznych pianistów będzie można posłuchać w każdą niedzielę w sieci.

Ale to się może zmienić. - Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, koncerty chopinowskie, już jako wydarzenie na żywo, powrócą pod pomnik Chopina – zapowiada stołeczny ratusz.

Już w ub. roku z powodu pandemii koncerty obywały się on-line. – Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich to tradycja, która trwa od 1959 roku. Na koncerty przed pomnikiem Chopina trzeba jeszcze poczekać. Tymczasem zapraszam do słuchania ich – podobnie jak w ubiegłym roku – w trybie online, za pośrednictwem strony internetowej – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Recitali będzie można słuchać na stronie internetowej Muzeum Łazienki Królewskie. Będą one miały swoją premierę w każdą niedzielę o godz. 12.

Pierwszy dziś. Odtworzony zostanie recital Kevina Kennera, pianisty z USA. Za tydzień Łukasza Byrdry, a za dwa Aleksandry Hortensji Dąbek.

W czasie sezonu wybrzmią utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu znanych polskich i zagranicznych pianistów, których występy zarejestrowane zostały w wyjątkowym wnętrzu Sali Balowej w Pałacu na Wyspie.

Koncertu będzie można posłuchać także w łazienkowskich ogrodach. W każdą niedzielę w południe muzyka polskiego kompozytora popłynie z głośników ustawionych w głównych punktach Łazienek Królewskich.

Stołeczny ratusz zapewnia, że jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, koncerty na żywo, powrócą pod pomnik Chopina.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA