fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Sondaż: Jaki ma większe szanse na prezydenturę

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Patryk Jaki ma większe szanse na objęcie fotela prezydenta Warszawy niż Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Wirtualną Polskę na panelu Ariadna. Według respondentów polityk PO byłby jednak prezydentem... lepszym.

WP zapytała ankietowanych, nie o to na kogo oddaliby głos, a kto ma większe szanse zostać prezydentem Warszawy. Na Patryka Jakiego wskazało 28 procent badanych, na Rafała Trzaskowskiego - 9 punktów procentowych mniej. Jednak aż 53 procent wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

W pytaniu, kto byłby lepszym włodarzem stolicy, Trzaskowski wygrał jednak już z Jakim. Na oficjalnego kandydata PO wskazało 26 procent ankietowanych, na jego potencjalnego rywala - 23 procent. Również w tym przypadku nieco połowa głosujących nie zdecydowała się wybrać żadnej z tych dwóch kandydatur.

Wirtualna Polska zapytała także w badaniu o ocenę działań Patryka Jakiego jako szefa komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Pozytywnie wypowiedziało się na ten temat 31 procent ankietowanych (11 proc. zdecydowanie, 20 proc. raczej pozytywnie), odmiennego zdania było 22 procent (8 proc. raczej negatywnie, 14 proc. zdecydowanie). Najwięcej zwolenników swoich działań Jaki ma wśród sympatyków PiS (76 proc. pozytywnych odpowiedzi) oraz ugrupowania Pawła Kukiza (30 proc.). Po stronie oponentów są zwolennicy Nowoczesnej (66 proc. negatywnych ocen) i PO (57 proc.).

Badanie było przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 4-7 listopada 2017 roku.

Źródło: rp.pl/ Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA