fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WOŚP

Rewelacyjny wynik 27. finału WOŚP. W sumie - ponad miliard

Twitter/Fundacja WOŚP
Do północy w niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy potwierdziła zbiórkę ponad 92 mln złotych - o 9 mln zł więcej niż rok temu o tej samej porze. Oznacza to, że przez 27 lat grania wolontariusze WOŚP zebrali na pomoc dla szpitali już ponad miliard złotych.

Około północy WOŚP opublikowała potwierdzona wysokość zbiórki: 92 mln 143 tys. 798 zł.  To o 9 mln więcej, niż rok temu  o tej samej porze.

Do miliarda złotych zebranych w sumie przez WOŚP przed wczorajszym finałem brakowało ok. 40 mln.

Tegoroczna zbiórka, już 27.,  pod hasłem "Pomaganie jest dziecinne proste" odbywała się na rzecz specjalistycznych szpitali dziecięcych.

We wszystkich 1700 sztabach w Polsce i poza nią uczestniczyło w niej 120 tys. wolontariuszy.

Orkiestra nie zaprzestała gry mimo ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który, raniony nożem przez młodego mieszkańca tego miasta o kryminalnej przeszłości, odniósł ciężkie obrażenia.

Prezydent przeżył 5-godzinną operację, ale jego stan jest bardzo poważny.

Przed wczorajszym finałem Jurek Owsiak prosił o "uśmiech zamiast hejtu".

Po ataku na prezydenta Gdańska twórca WOŚP pisał emocjonalnie: „To jest momentami dziki kraj, nie można walczyć i różnić się przemocą. Ta agresja miała miejsce w moim rodzinnym mieście Nie idźcie tam gdzie jest foch! Nie idźmy tam gdzie się dzielimy. Jest jedna Polska!".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA