fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Deloitte Legal doradzał w transakcji nabycia Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim

NoVa Park – największe centrum handlowo-rozrywkowe w Lubuskiem. Od otwarcia w 2012 r. obiekt odwiedziło ponad 16 mln klientów, a obroty najemców wzrastają. Dlatego do 2020 r. centrum zyska 10 tys. mkw. powierzchni. Na wizualizacji – najnowsza część projektu
materiały prasowe
Prawnicy Deloitte Legal doradzali funduszom Prime Kapital i MAS REI Inc w transakcji nabycia od Grupy Futureal centrum handlowo-usługowego Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim o wartości 88,5 mln EUR.

Zbigniew Korba, partner w Deloitte Legal wraz z zespołem – Arturem Lisickim, senior managing associate i Piotrem Koślą, senior associate, wspierani przez innych członków Zespołu Nieruchomości, doradzał funduszom Prime Kapital i MAS REI Inc w transakcji nabycia od Grupy Futureal centrum handlowo-usługowego Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim o powierzchni najmu 32 580 m2. Wartość transakcji wyniosła 88,5 mln EUR.

Działania funduszy Prime Kapital i MAS REI Inc na polskim rynku ukierunkowane są na budowę portfela z inwestycjami wysokiej jakości. Fundusze w szczególności inwestują w aktywa, które przy wykorzystaniu ich wiedzy i doświadczenia, zdobytego na rynkach międzynarodowych, umożliwią zwiększenie wartości i potencjału projektów, w które się angażują m.in. poprzez aktywne zarządzanie i ich rozbudowę.

„To była nasza pierwsza transakcja w Polsce, dlatego potrzebowaliśmy silnego zespołu wyspecjalizowanych doradców. Mieliśmy szczęście, że pomagała nam kancelaria Deloitte Legal, zapewniająca wszechstronną obsługę prawną transakcji, a także zespół ekspertów z firmy Deloitte Doradztwo Podatkowe, zapewniający obsługę podatkową. – powiedział Dewald Joubert, partner w firmie Prime Kapital odpowiedzialny za projekt Nova Park - Transakcja, ze względu na swoją kompleksowość i skomplikowanie, wymagała od naszych doradców innowacyjnego podejścia i nieszablonowych rozwiązań"– dodał.

Dewald Joubert, powiedział także: „W przypadku transakcji nabycia centrum handlowo-usługowego Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim istotną kwestią było zamknięcie jej w krótkim czasie. Wymagało to od zespołu Deloitte Legal wytężonej pracy w celu przygotowania potrzebnych dokumentów. Zespół prawników Deloitte Legal wykazał się wysokimi umiejętnościami i ogromnym zaangażowaniem, które znacząco przyczyniły się do pomyślnego sfinalizowania nabycia. W krótkim czasie udało im się zdobyć nasze pełne zaufanie jako partnera, z którym będziemy współpracować przy okazji kolejnych transakcji w Polsce."

Nova Park to największe centrum handlowo-usługowe w województwie lubuskim. Działa od 2012 roku. Usytuowane jest w centrum Gorzowa Wielkopolskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA