fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria KKLW wygrywa w precedensowym procesie o odszkodowanie od członka zarządu

123RF
Kancelaria KKLW w dniu 21 listopada 2018 r. uzyskała dla klienta korzystny wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie, w którym oddalono w całości apelację przeciwnika klienta Kancelarii od wyroku Sądu Okręgowego. Sąd I instancji oddalił zaś wcześniej roszczenie apelującego - spółki akcyjnej przeciwko swojemu byłemu prezesowi zarządu o odszkodowanie za rzekome szkody, jakie spółka miała, m.in., rzekomo ponieść w związku z zakupem akcji innej spółki dokonanym przez pozwanego menedżera (art. 483 kodeksu spółek handlowych).

Sprawa dotyczyła skomplikowanego i precedensowego zagadnienia odpowiedzialności odszkodowawczej członków zarządu w sytuacji zarzutu przekroczenia dopuszczalnego ryzyka gospodarczego (spółka zarzucała, iż zakup został dokonany za zbyt wysoką cenę). W wyniku kilkuletniego postępowania, w trakcie którego rozpatrywane były też istotne kwestie proceduralne (związane, na przykład, z kwestią uchwały walnego zgromadzenia zezwalająca na pociągnięcie członka zarządu do odpowiedzialności), prawnikom Kancelarii udało się doprowadzić do całkowitego oddalenia powództwa.

Kancelaria reprezentowała pozwanego menedżera przed sądami obu instancji – w osobach mec. Przemysława Wierzbickiego oraz mec. Łukasza Żabczyńskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA