fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Weil doradzała Mabion w związku z pozyskaniem 30 mln euro kredytu z EBI

Od lewej: Marcin Iwaniszyn, Jerzy Bombczyński i Jakub Krzemień
materiały prasowe
Kancelaria Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k. doradzała Mabion S.A. w związku z pozyskaniem od Europejskiego Banku Inwestycyjnego finansowania na rozwój spółki w wysokości 30 mln euro. Projekt jako pierwszy w Polsce korzysta z Europejskiego Instrumentu Finansowania Wzrostu (EGFF), wspieranego przez Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych (główny filar Planu inwestycyjnego dla Europy – planu Junckera), który specjalizuje się w finansowaniu dłużnym (venture debt).

Środki pozyskane w ramach transakcji zostaną przeznaczone na finansowanie projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych, w tym dotyczących rozwoju leków biopodobnych i innowacyjnych leków biologicznych (stosowanych w leczeniu nowotworów), a także na zwiększenie mocy wytwórczych spółki dzięki nowoczesnej infrastrukturze badawczo-rozwojowej.

- Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć naszego klienta w pozyskaniu finansowania na rozwój ważnych projektów badawczych. Była to innowacyjna transakcja – pierwszy w Polsce kredyt w ramach Europejskiego Instrumentu Finansowania Wzrostu oraz jedno z pierwszych finansowań typu venture debt. Dziękujemy spółce Mabion za okazanie nam zaufania – skomentował partner Marcin Iwaniszyn, partner współkierujący praktyką bankowości i finansów w warszawskim biurze Weil.

Ze strony warszawskiego biura Weil transakcję nadzorował partner Marcin Iwaniszyn, a w skład zespołu weszli adwokaci Jerzy Bombczyński i Jakub Krzemień.

Mabion to polska firma biotechnologiczna prowadząca działalność badawczą, zajmująca się opracowywaniem i produkcją leków stosowanych w leczeniu niektórych rodzajów nowotworów krwi i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Europejski Bank Inwestycyjny jest instytucją finansową Unii Europejskiej, której akcjonariuszami są państwa członkowskie UE. Bank udziela kredytów (lub je gwarantuje) zarówno publicznym, jak i prywatnym podmiotom z państw-akcjonariuszy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA