fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Rödl & Partner wygrywa w precedensowym procesie karnym związanym z konfliktem korporacyjnym

Adobe Stock
Kancelaria Rödl & Partner uzyskała dla klienta korzystny wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach, prawomocnie skazujący byłego członka zarządu za przestępczą działalność.

Były członek zarządu firmy w sposób przemyślany i zorganizowany, przy udziale podmiotów trzecich, doprowadził do wyłudzenia leasingu fikcyjnej maszyny budowlanej o wartości kilkuset tysięcy złotych. Leasingodawca został wprowadzony w błąd co do istnienia maszyny, która miała być przedmiotem leasingu i dokonał jej „zakupu" na podstawie fikcyjnej faktury. Pieniądze pochodzące od leasingodawcy znalazły się bezpośrednio na prywatnym koncie byłego członka zarządu. Z kolei pokrzywdzona spółka związana umową leasingu przez ponad 1,5 roku płaciła raty leasingowe za nieistniejącą maszynę.

Wyrok skazuje oskarżonego na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby wynoszący pięć lat i orzeka obowiązek naprawienia szkody wobec spółki, w której pełnił funkcję członka zarządu oraz wobec leasingodawcy.

Krakowski zespół prawny Rödl & Partner działał proaktywnie w stosunku do organów ścigania. Sprawę prowadziły Anna Smagowicz-Tokarz (adwokat, Associate Partner), Jagna Kowalczyk-Fudali (radca prawny, Manager) oraz Anastazja Niedzielska-Pitera (adwokat, starszy prawnik).

Opisywana sprawa oraz dalsze wątki z nią związane ma swoje oblicze również w postępowaniach gospodarczych, nad którymi czuwa zespół radczyni prawnej, Jagny Kowalczyk-Fudali. Dzięki prawomocnemu skazaniu byłego członka zarządu, wzmocniony zostanie materiał dowodowy na okoliczność poniesienia szkody przez spółkę w związku z bezprawną działalnością byłego członka zarządu, przeciwko któremu toczą się inne sprawy gospodarcze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA