fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Partner kancelarii Rö Bartosz Piechota przechodzi do zarządu Polskiej Grupy Lotniczej

Adwokat Bartosz Piechota, wspólnik założyciel kancelarii prawnej Rö, przechodzi do Polskiej Grupy Lotniczej SA. Zespół postępowań upadłościowych i naprawczych będzie kontynuował pracę nad prowadzonymi przez niego sprawami przy wsparciu pozostałych partnerów kancelarii.

We wrześniu 2019 r. adwokat Bartosz Piechota, współzałożyciel kancelarii prawnej Rö, kończy prowadzenie praktyki adwokackiej, by skupić się na wykonywaniu obowiązków członka zarządu Polskiej Grupy Lotniczej SA.

- Gratulujemy Bartoszowi Piechocie nominacji, a Polskiej Grupie Lotniczej pozyskania tak doświadczonego profesjonalisty. Jestem przekonany, że będzie jednym z filarów PGL. Zespół postępowań upadłościowych i naprawczych w Rö będzie kontynuował pracę nad sprawami i projektami, w które zaangażowany był Bartek. – powiedział adwokat dr Marcin Radwan-Röhrenschef, wspólnik założyciel kancelarii prawnej Rö.

Bartosz Piechota, jako partner w kancelarii, specjalizował się w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Jest uznanym praktykiem w zakresie rozwiązywania sporów gospodarczych przed sądami arbitrażowymi i powszechnymi. Pełnił funkcję członka rad nadzorczych największych polskich spółek, takich jak PLL LOT i KGHM. W ostatnim czasie reprezentował m.in. Agencję Rozwoju Przemysłu w postępowaniach z udziałem podmiotów z Grupy Kapitałowej HAWE, a także jeden z wiodących polskich banków w sprawie restrukturyzacji wierzytelności o wartości ok. 200 mln zł. Jest również autorem szeregu publikacji i wystąpień dotyczących problematyki rozwiązywania sporów, prawa upadłościowego i prawa restrukturyzacyjnego oraz realizacji inwestycji infrastrukturalnych. Od kilku lat regularnie uzyskiwał rekomendacje Legal 500 EMEA w dziedzinie rozwiązywania sporów sądowych. Od września 2019 r. pełni funkcję członka zarządu Polskiej Grupy Lotniczej SA.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA