fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

SSW wśród najbardziej innowacyjnych prawników w Europie

Adobe Stock
Firma SSW Pragmatic Solutions jako jedyna niezależna kancelaria z Polski znalazła się w czołówce prestiżowego rankingu Innovative Lawyers organizowanego przez Financial Times. Autorzy zestawienia docenili nowatorski model biznesowy SSW i podejście do świadczenia usług doradczych.

W ramach tegorocznej edycji rankingu FT Innovative Lawyers napłynęła rekordowa liczba 800 zgłoszeń od 130 kancelarii i 50 wewnętrznych działów prawnych z całej Europy. Organizatorzy przeprowadzili także ponad 800 wywiadów z prawnikami, klientami i ekspertami rynku doradczego. Na tej podstawie stworzyli shortlistę 63 najbardziej innowacyjnych podmiotów zajmujących się doradztwem prawnym.

Analitycy opracowujący ranking wyróżnili SSW Pragmatic Solutions w kategorii: Innovation in the business of law: New business and service delivery models. Tym samym docenili nowatorski sposób, w jaki firma doradza swoim klientom: usługi ekspertów SSW nie ograniczają się do kwestii wyłącznie prawnych, ale obejmują rozmaite dziedziny biznesu – tak, aby możliwie najpełniej trafiać w potrzeby przedsiębiorców. Do portfela tradycyjnych usług prawnych i podatkowych SSW dodaje inne funkcjonalności jak doradztwo IT, finansowe, czy też Family Office. Dodatkowo doradcy SSW zaczęli świadczyć usługi zarządzania projektami prawnymi poza Polską.

„Standardowe doradztwo prawne w ostatnim czasie spowszedniało i nie przedstawia dla klienta istotnej wartości, o ile nie jest częścią całościowego rozwiązania skoncentrowanego na jego biznesowych, a nie wyłącznie prawnych potrzebach" – podkreśla Piotr Spaczyński, partner zarządzający w SSW Pragmatic Solutions. „Dla klientów liczy się gotowe rozwiązanie, a nie sam fakt zasięgnięcia porady prawnej. "

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny składnik strategii SSW Pragmatic Solutions polegającej na wychodzeniu poza rynek krajowy. Prawnicy i doradcy SSW coraz częściej prowadzą projekty doradcze o skali szerszej niż polska perspektywa. „Takim przykładem jest wspólny produkt opracowany wraz z kanadyjską kancelarią Osler „Canada Box", który ma zapewnić przedsiębiorcom wejście na rynek kanadyjski za z góry określonym wynagrodzeniem (www.ceta.solutions). Produktem odwrotnym dla przedsiębiorców z Kanady jest tzw. EU Box" – stwierdza Barbara Lenarcik, dyrektor marketingu i rozwoju biznesu w SSW.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA