fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Prawnicy z kancelarii Baker McKenzie doradzali Grupie ASBUD

123RF
Prawnicy z kancelarii Baker McKenzie doradzali Grupie ASBUD przy nabyciu atrakcyjnego gruntu inwestycyjnego w Warszawie zlokalizowanego przy Rondzie Daszyńskiego u zbiegu ulic Towarowej i Prostej.

Grupa ASBUD nabyła atrakcyjny grunt od spółki z grupy Acciona. Teren przeznaczony będzie pod realizację 900-mieszkaniowego kompleksu, w skład którego wchodziły będą dwa trzydziestopiętrowe wieżowce mieszkalne. Działka jest usytuowana w wyjątkowo atrakcyjnej lokalizacji gwarantującej bardzo dogodne połączenie z centrum miasta m.in. poprzez bliskość zróżnicowanych środków transportu miejskiego w tym metra oraz rozbudowaną ofertę punktów handlowo-usługowych.

"Ten zakup to nie tylko kolejny krok na naszej drodze do zdobycia pozycji lidera na warszawskim rynku mieszkaniowym, ale też propozycja nowego standardu wieżowców mieszkalnych w stosunkowo atrakcyjnych cenach, zbudowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zmienia się sposób myślenia ludzi, zmieniają się potrzeby oraz trendy związane ze stylem życia, więc zmieniamy się i my, by adekwatnie odpowiadać na nowe potrzeby stawiane rynkowi mieszkaniowemu" – mówi Raied Tanous, Dyrektor Zarządzający Grupy ASBUD. "Nabycie przez Grupę ASBUD nieruchomości zlokalizowanej przy Rondzie Daszyńskiego potwierdza wysoką pozycję rynkową Grupy ASBUD, jako jednego z najbardziej aktywnych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, z najszybciej rozwijającym się portfelem banku ziemi" – podkreśla Przemysław Kucharski, partner w Grupie Nieruchomości i Inwestycji budowlanych kancelarii Baker McKenzie.

Grupie ASBUD doradzał zespół Baker McKenzie nadzorowany przez Przemysława Kucharskiego, partnera w Grupie Nieruchomości i Inwestycji budowlanych Baker McKenzie, wspierany m.in. przez Aleksandrę Kaczmarek, prawnika.

Grupa Asbud jest niezwykle aktywna w tej części miasta, komercjalizując obecnie cztery projekty: dwa mieszkaniowe (Grzybowska 85, Metropoint) z około tysiącem mieszkań i dwa biurowe (Karolkowa Business Park i Metropoint Office). Łączny metraż tych inwestycji to ok. 80.000 m. kw.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA