fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

NGL Legal rozwija praktykę Products & Health

materiały prasowe
Od 1 sierpnia 2020 r. do NGL Legal dołącza zespół Products & Health kierowany przez Agnieszkę Majkę, Partner, przy wsparciu Celiny Bujalskiej, Senior Associate i Anny Wiktorow-Bojskiej, Associate.

Agnieszka Majka, Partner – radca prawny z ponad 12-letnim doświadczeniem. Przez ostatnich 6 lat prowadziła praktykę prawa produktowego oraz doradztwa regulacyjnego na rzecz klientów z sektora farmaceutycznego i ochrony zdrowia w polskim biurze jednej z wiodących międzynarodowych kancelarii prawnych. Jest cenionym praktykiem w obszarze rozstrzygania sporów ze szczególnym uwzględnieniem sporów z odpowiedzialności za produkt oraz doradcą firm z branży zdrowotnej. Wielokrotnie pracowała przy wewnętrznych postępowaniach wyjaśniających oraz doradztwie compliance na rzecz klientów z tego sektora.

Zespół będzie wspierał klientów z branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia i life sciences, w tym producentów, dystrybutorów oraz importerów produktów leczniczych, wyrobów medycznych, suplementów diety, kosmetyków oraz żywności, a także firm zaangażowanych w prowadzenie badań klinicznych, jak również dostawców produktów i usług dla sektora medycznego, w tym spółek działających w branży telemedycyny i e-zdrowia.

W zakresie prawa produktowego zespół będzie wspierał klientów ze wszystkich sektorów gospodarki w doradztwie regulacyjnym w zakresie bezpieczeństwa produktu i zgodności z wymogami (product compliance), a także reprezentował w sporach dotyczących odpowiedzialności za produkt.

Agnieszka Majka, Partner – „Niezwykle cieszy mnie perspektywa współpracy z organizacją o tak innowacyjnym podejściu do świadczenia obsługi prawnej i zbudowaną na wartościach, którymi zawsze kierowałam się w swojej pracy. Cieszę się także, że wraz ze mną dołączają do NGL Legal dwie wyjątkowo utalentowane prawniczki, z którymi udało mi się stworzyć niezawodny zespół, czego dowodem są opinie i rekomendacje naszych klientów. Nasze kompetencje i doświadczenie w obszarze life sciences i ochrony zdrowia odpowiadają na zapotrzebowanie współczesnego biznesu zarówno tradycyjnego, jak i opartego na innowacjach i nowych technologiach w medycynie. Od strony produktowej nasze doradztwo regulacyjne (product compliance) oraz obsługa sporów związanych z odpowiedzialnością za produkt – niezależnie od reżimu odpowiedzialności i kategorii produktów – stanowią nieodzowny aspekt doradztwa biznesowego dla naszych klientów zajmujących się produkcją, importem lub dystrybucją we wszystkich gałęziach przemysłu. "

Krzysztof Wiater, Partner Zarządzający – „Rok 2020 to kolejny rok intensywnego rozwoju NGL Legal – pod marką NGL współpracuje już ponad 70 osób. Dołączenie Agnieszki wraz z zespołem do NGL Legal to element realizacji strategii budowania uniwersalnej praktyki prawniczej i znaczące wzmocnienie naszych kompentencji w sektorach farmaceutycznym, wyrobów medycznych, suplementów, chemicznym, a także żywnościowym. Agnieszka jest doświadczonym ekspertem, który wnosi do zespołu wieloletnie doświadczenie i praktyczną wiedzę, ale także świeże spojrzenie i pomysły na rozwiązania dla tych branż."

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA