fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dentons doradza Skanska przy sprzedaży biurowca Generation Park Z w Warszawie

Adobe Stock
Zespół Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons doradzał firmie Skanska przy zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży biurowca Generation Park Z w Warszawie. Wartość inwestycji wynosi 98 milionów euro. Nowym nabywcą obiektu zostanie niemiecka spółka Deka Immobilien, która należy do wiodących inwestorów w sektorze nieruchomości w Europie. Zamknięcie transakcji jest planowane na drugi kwartał bieżącego roku.

Generation Park to nowy kompleks trzech biurowców, powstający przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Łączna powierzchnia wszystkich budynków wynosi ok. 87.000 m kw. Kolejne fazy inwestycji posiadają symbole X, Y, Z, nawiązujące do następujących po sobie generacji i potencjału wielu pokoleń mieszkańców Warszawy.

Przedmiotem transakcji jest budynek oznaczony literą Z, który został oddany do użytku w trzecim kwartale 2019 roku. Stanowi on drugą i przedostatnią fazę inwestycji, oferując ok. 19.000 m kw. powierzchni najmu. Budynek uzyskał już wstępną certyfikację LEED Platinum i ubiega się o certyfikację WELL Core & Shell.

Transakcję prowadzili Bartłomiej Kordeczka (partner) oraz Martyna Racz-Suchocka (senior associate) wspierani przez Annę Misztelę (associate).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA