fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dentons doradza przy wielomilionowym refinansowaniu nabycia polskich projektów fotowoltaicznych o mocy 46MW

Adobe Stock
Zespół Bankowości i Finansów kancelarii Dentons doradzał Erste Group Bank AG oraz mBank S.A. w związku z wielomilionowym refinansowaniem nabycia projektów elektrowni słonecznych o mocy 46MW w Polsce udzielonym spółce kontrolowanej przez fundusz zarządzany przez Aberdeen Standard Investments.

W transakcji brało udział ponad 50 podmiotów zobowiązanych, co znacznie wpływało na jej złożoność. Projekt nadzorowany przez Mateusza Toczyskiego, partnera kierującego Europejskim Zespołem Bankowości i Finansów, prowadziła Agnieszka Lipska (counsel), a wsparcia udzielali jej prawnicy Łukasz Błaszczak, Jakub Walawski, Andrzej Sarnacki, Dominika Krysiak-Bogdzio oraz Katarzyna Kaptur. Agnieszka Kulińska (managing counsel) oraz prawnicy Jan Dubiński i Filip Ruciński odpowiadali za aspekty projektowe transakcji.

Fotowoltaika (PV) jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi energetyki odnawialnej w Polsce. Zgodnie z Polityką Energetyczną Polski do roku 2040 (PEP 2040) i Krajowym planem na rzecz energii i klimatu do roku 2030 (KPEiK 2030) fotowoltaika będzie odgrywała ważną rolę w przyszłości energetycznej kraju. Najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada eksploatację ponad 20 GW mocy ze źródeł odnawialnych w roku 2040, a energia słoneczna będzie stanowić około 25% mocy zainstalowanej.

"Ważną rolę w rozwoju tego sektora odegrają banki inwestycyjne i komercyjne. Cieszymy, że obok mBanku, który jest jednym z najbardziej aktywnych krajowych banków w finansowaniu projektów w polskim sektorze energii odnawialnej, widzimy też zaangażowanie zagranicznych banków w ten obszar, bo świadczy to o jego zdrowym rozwoju. Jestem dumna, że jestem częścią dużego i dobrze zorganizowanego zespołu potrafiącego w krótkim czasie sfinalizować transakcje obejmujące bardzo dużą liczbą podmiotów zobowiązanych", powiedziała Agnieszka Lipska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA