fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Squire Patton Boggs doradzała przy finansowaniu nabycia Europoles Group

Polskie biuro Squire Patton Boggs doradzało konsorcjum banków Banco Comercial Portugu?s, S.A. i Novo Banco, S.A. przy finansowaniu nabycia przez Metalogalva – Irm?os Silvas S.A., spółki z grupy VigentGroup, niektórych europejskich części przedsiębiorstwa Europoles Group.

Polska transakcja dotyczy aktywów spółki Europoles Sp. z o.o. w upadłości, której główny zakład w miejscowości Krągola koło Konina został sprzedany przez syndyka za kwotę 50 169 501,94 zł.

Portugalska spółka Metalogalva specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu konstrukcji metalowych i działa globalnie w różnorakich branżach, w tym telekomunikacyjnej, drogowej, kolejowej oraz energetyki odnawialnej.

Europoles jest wiodącym europejskim producentem masztów oświetleniowych na potrzeby transportu zbiorowego i branży energetycznej, działa na rynku od ponad 120 lat. Pozostałe przedsiębiorstwa Europoles znajdują się w Niemczech.

W toku transakcji warszawskiemu zespołowi Squire Patton Boggs przewodził senior partner Peter Święcicki, a wspierali go partner Marcin Wnukowski oraz of counsel Michał Smolny.

Kancelaria Campos Ferreira, Sá Carneiro CS ASSOCIADOS była głównym doradcą konsorcjum w Portugalii, zaś w kwestiach prawa niemieckiego i dokumentacji doradzała kancelaria Herbert Smith Freehills LLP. Spółce Metalogalva w Polsce doradzała kancelaria PwC Legal Żelaźnicki sp.k., w Portugalii – TELLES Advogados, a w Niemczech – PwC Legal.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA