fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ustrój i kompetencje

Koronawirus: radni będą mogli obradować zdalnie

Fotorzepa, Robert Gardziński
W ramach tarczy antykryzysowej wprowadzona zostanie możliwość zdalnego trybu obradowania organów jednostek samorządu terytorialnego - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker.

W ramach tarczy antykryzysowej przygotowujemy rozwiązania dotyczące: zawieszenia biegu terminów administracyjnych, możliwości zdalnego trybu obradowania organów jednostek samorządu terytorialnego, ciągłości pracy w urzędach - poinformował na Twitterze wiceszef MSWiA, Paweł Szefernaker.

Obecne przepisy nie przewidują przeprowadzania obrad zdalnie. W związku z tym, w ubiegłym tygodniu wojewoda dolnośląski podjął decyzję, że ze względu na epidemię koronawirusa, posiedzenia rad miast z województwa dolnośląskiego będą odbywały się bez udziału obywateli.

Czytaj także:

Dalej poszedł wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, który poinformował na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, że nie ma żadnych przeszkód, by radni spotykali się i głosowali w sposób zdalny.

"W związku z rozwijającą się sytuację epidemiczną w kraju wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc informuje jednostki samorządu terytorialnego, że nie ma przeszkód, by radni podejmowali decyzje w postaci aktów prawa miejscowego z wykorzystaniem elektronicznego systemu umożliwiającego zdalne podejmowanie uchwał. Uchwały podejmowane za pośrednictwem takiego systemu będą podlegać takiemu samemu nadzorowi prawnemu, jak uchwały podejmowane w tradycyjny sposób" - napisano na stronie Urzędu Wojewódzkiego.

Źródło: rp.pl / infosamorzad.pl / portalsamorzadowy.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA