fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Szef MSZ Macedonii Płn. do UE: Jesteście nam winni szczerość

AFP
Nikoła Dimitrow, szef MSZ Macedonii Północnej zaapelował na Twitterze, by UE była szczera w rozmowach z jego krajem na temat akcesji Macedonii Północnej do UE.

"UE jest winna naszemu regionowi co najmniej szczerość. Jeśli nie ma już konsensusu co do europejskiej przyszłości Bałkanów Zachodnich, jeśli obietnice z Salonik z 2003 roku nie obowiązują, (nasi) obywatele powinni to wiedzieć" - napisał Dimitrow na Twitterze po tym jak Francja zablokowała na szczycie UE rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Macedonią Północną i Albanią.

Dimitrow wyraził jednocześnie wdzięczność tym przywódcom UE, którzy "ciężko walczyli o otwarcie negocjacji akcesyjnych" z Macedonią Północną "uznając i umacniając historyczne porozumienie znad Prespy (z 2018 roku, kończące wieloletni spór Macedonii Północnej z Grecją w sprawie nazwy byłej republiki Jugosławii) i zachęcając do reform wewnętrznych, które wspierają europejską narrację w Macedonii Północnej, państwie kandydującym do UE od 14 lat".

"Czekając na odnowiony konsensus (ws. włączenia Bałkanów Zachodnich do UE - red.) musimy nadal bronić u siebie prawdziwych europejskich wartości" - dodał szef MSZ Macedonii Północnej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA