fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Von der Leyen w czwartek przyleci do Polski. Będzie rozmawiać z Morawieckim

AFP
Nowa szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przyleci do Polski na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmowy mają się odbyć w czwartek - poinformował Polsat News.

Rozmowy z szefem polskiego rządu mają dotyczyć m.in. teki polskiego komisarza w nowej Komisji Europejskiej - podał Polsat News. - Ta agenda jest raczej znana jeżeli chodzi o kwestie personalne. Dla nas jest istotne to, aby uzyskać dobrą tekę w KE tak, aby faktycznie nasz komisarz w UE odgrywał ważną rolę, ale również istotne jest to, jak inaczej będzie podzielona KE pomiędzy poszczególne kraje - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu.

Decyzja w sprawie polskiego komisarza zapadnie w najbliższych kilkunastu dniach w trójkącie kierownictwo PiS, premier i Pałac Prezydencki. Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej", rozważanych jest siedem nazwisk. To szef gabinetu Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski, minister ds. europejskich Konrad Szymański, odpowiedzialna za resort przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz oraz minister infrastruktury Jerzy Kwieciński. Ale komisarzem może też zostać jeden z eurodeputowanych PiS. W grę wchodziliby: Adam Bielan, Jacek Saryusz-Wolski i Ryszard Czarnecki.

W obawie przed porażką nikt z tego grona oficjalnie nie potwierdza swojej kandydatury.

Na wtorek zaplanowane jest spotkanie Ursuli von der Leyen z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Źródło: rp.pl/ Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA