fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Nielegalna migracja przez kanał La Manche: Do sierpnia tyle prób, co w całym 2018 roku

AFP
Francuscy ratownicy podjęli we wtorek 22 nielegalnych migrantów, w tym 11 dzieci, których łódź zepsuła się, gdy próbowali przeprawić się przez kanał La Manche.

O płynącej łodzi zaalarmowała francuskie władze załoga brytyjskiej jednostki rybackiej. Migranci zostali ostatecznie sprowadzeni do Boulogne-sur-Mer w północnej Francji i przekazani policji granicznej.

Migranci podejmują coraz większe ryzyko, aby dotrzeć do Wielkiej Brytanii z Francji, która zaostrzyła swoje podejście do migrantów ekonomicznych. W czwartek o nasileniu się tego zjawiska rozmawiać ma francuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner ze swoją brytyjską odpowiedniczką Priti Patel.

Od stycznia około 1450 migrantów zostało uratowanych przez brytyjską lub francuską straż przybrzeżną. To ponad dwa razy więcej, niż przez cały 2018 rok. Dynamikę przepraw w ostatnich dniach napędza, zdaniem Francuzów, korzystna w ostatnich dniach pogoda.

Przeprawa przez La Manche, choć krótsza, niż przez Morze Śródziemne, również jest niebezpieczna, ze względu na duży ruch na kanale La Manche oraz występujące tam silne prądy.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA