fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Nigeria: Uchodźcy umierają z głodu

AFP
Blisko 200 uchodźców uciekających przed bojówkami islamistów z Boko Haram umarło z głodu w ciągu ostatniego miesiąca w Bamie - alarmuje organizacja Lekarze bez Granic.

W obozie dla uchodźców w Bamie przebywa ok. 24 tysięcy osób. Ich sytuacja jest bardzo trudna, można mówić o katastrofie humanitarnej - twierdzą przedstawiciele Lekarzy bez Granic.

Przedstawiciele tej organizacji twierdzą, że jedno na pięć dzieci w obozie cierpi z powodu ostrego niedożywienia. Codziennie, z powodu niedożywienia i chorób trawiących uchodźców, w obozie ma umierać ok. 30 osób. - Ludzie żyją tu w tragicznych warunkach - powiedział Ghada Hatim stojący na czele misji Lekarzy bez Granic w Nigerii.  

Trwająca od siedmiu lat rebelia Boko Haram, które chciałoby uczynić z Nigerii państwo, w którym obowiązuje prawo szariatu, kosztowała życie 20 tys. osób, a ponad 2 miliony osób musiało opuścić swoje domy.

W ostatnim czasie Nigeria przeprowadziła dużą ofensywę przeciwko Boko Haram, ale organizacja ta wciąż atakuje wioski na północnym-wschodzie kraju.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA