fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Jaworski wraca do PZU

Witold Jaworski złożył rezygnację
Fotorzepa, Magda Starowieyska
Mateusz Pawlak
Monika Krześniak-Sajewicz
Potwierdziły się nasze informacje sprzed ponad 2 miesięcy. Witold Jaworski wraca po ponad 2 latach do zarządu ubezpieczyciela.

Rada nadzorcza PZU SA na wniosek prezesa powołała w skład zarządu Witolda Jaworskiego - poinformowała spółka w komunikacie.

-Powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji jest rok 2016 - czytamy w komunikacie.

Potwierdziły się zatem nasze informacje, które podaliśmy pod koniec czerwca. Wówczas pisaliśmy, że Witold Jaworski najpewniej zasili zarząd PZU w miejsce Ryszarda Trepczyńskiego, szef PZU Inwestycje, który po trzech latach musiał rozstać się ze spółką.

Jaworski ostatnio związany był zawodowo z grupą Allianz, gdzie zasiadał na fotelu prezesa Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A. oraz Towarzystwa Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A. Ponadto był przewodniczącym rad nadzorczych PTE Allianz Polska S.A. i TFI Allianz Polska S.A. oraz Allianz Polska Services sp. z o.o. i Allianz Edukacja S.A.

Jednak po 22 miesiącach zrezygnował. Ponoć przyczyną rezygnacji były różnice pomiędzy nim a właścicielami dotyczące poziomu samodzielności w zarządzaniu polskim biznesem Allianz.  Od lutego tego roku nie jest więc już szefem polskiego oddziału Allianz, do którego trafił ponad dwa lata temu prosto z... PZU.

Jaworski w PZU pracował od 2004 roku. Wcześniej kariera Jaworskiego związana była z firmą doradczą McKinsey & Company. Jest doktorem nauk ekonomicznych. U naszego największego od września 2006 roku do lipca 2007 roku zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego ds. produktów ubezpieczeniowych PZU SA, zaś od lipca 2007 roku dyrektora zarządzającego ds. klienta masowego. Od grudnia 2007 roku do grudnia 2012 roku pełnił funkcję członka zarządu PZU SA, odpowiedzialnego za zarządzanie siecią, za pion klienta masowego, oraz za sprzedaż i zarządzanie produktami oraz marketing. Za jego kadencji przeprowadzono odświeżenie loga PZU.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA