fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Wakacje 2020. Jak się ubezpieczyć na wyjazd?

Adibe Stock
Coraz więcej państw otwiera swoje granice, a linie lotnicze wznawiają rejsy, zachęcając do skorzystania z wakacji. Przed podróżą, nie tylko do innych krajów, ale także po Polsce, warto sprawdzić ofertę ubezpieczeń na wakacje w czasach pandemii - informuje Business Insider Polska

Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko pomoc w razie zachorowania czy groźnego wypadku, ale przede wszystkim koło ratunkowe chroniące przed utonięciem w morzu długów za gigantyczne koszty niespodziewanego transportu, czy leczenia w innym kraju. W dodatku ubezpieczyciele, odpowiadając na nowe lęki klientów, zaczęli wykreślać z polis wyłączenia dotyczące pandemii.

Jednak nadal nie każda polisa przewiduje ochronę na wypadek koronawirusa.

Polisa turystyczna zapewnia pokrycie kosztów leczenia bez konieczności współpłacenia, a także ratownictwa i transportu medycznego – od pomocy i transportu z miejsca zdarzenia do szpitala, po transport do kraju pod opieką lekarza. A to może kosztować kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy euro.

Ubezpieczenie można kupić już od kilku złotych za dobę, a naprawdę bogata ochrona kosztuje kilkanaście złotych za dzień pobytu poza Polską. Cena polisy jest oczywiście ważna, ale kluczowy jest jej zakres. Gdy porównamy ze sobą kilka czy kilkanaście ofert i sprawdzimy, które ubezpieczenia odpowiadają nam pod względem zawartych elementów, wtedy dopiero powinniśmy zająć się analizą ceny.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA