fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Rady Nadzorcze Pocztowego TUW oraz Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie odwołały Artura Olecha

Fotorzepa/Robert Gardziński
Po dwóch latach doświadczony menedżer rozstaje się z z ubezpieczeniowymi spółkami z Grupy Poczty Polskiej.

Rady Nadzorcze Pocztowego TUW oraz Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie podjęły decyzję o odwołaniu Artura Olecha z funkcji prezesa obu spółek. Olech zarządzał pierwszą z nich od zeszłego roku, a życiowym biznesem poczty od września 2014.

- Po konsultacji oddałem się do dyspozycji Właściciela a Rady Nadzorcze podjęły decyzje o moim odwołaniu. Chciałbym podkreślić, że ostatnie 2 lata uważam za fascynujący czas i projekt - mówi "Rzeczpospolitej" Olech.

- W ekspresowym tempie kilku miesięcy powołano do życia Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. To najszybszy ubezpieczeniowy start-up na rynku, który po kilku miesiącach pozyskał kilkadziesiąt tysięcy klientów. Nastąpiła pełna biznesowa, procesowa, produktowa i operacyjna integracja TUW i PTUnŻ - tworząc nowoczesne Ubezpieczenia Pocztowe Po 12 miesiącach wspólnej działalności nie tylko uzyskaliśmy bardzo wysoką i rentowność biznesu w Pocztowym TUW, ale także łączne wyniki finansowe obu spółek majątkowej i życiowej są już dodatnie - wylicza.

Jak podkreśla stworzony przez okres jego urzędowania unikalny model biznesowy pozwolił wykreować nową, w pełni polską instytucję finansową, która może pełnić ważną systemowo rolę na rynku.

- Świętym prawem właściciela jest dobór ludzi do realizacji wizji i strategii. Mojemu następcy i nowemu Zarządowi życzę wielu sukcesów i cennych inspiracji. Trzymam kciuki za projekt Ubezpieczeń Pocztowych i jestem dumny że mogłem w nim uczestniczyć - żegna się Olech.

Artur Olech od końca 1998 roku, przez ponad 15 lat związany był z Grupą Generali. Początkowo odpowiadał za przygotowanie business planu oraz wsparcie prawne prac nad uzyskaniem licencji dla towarzystw ubezpieczeń Generali. W 2003 r. został Członkiem Zarządu Generali PTE. Na przestrzeni kolejnych lat zasiadał w Zarządach spółek: Generali T.U.S.A, Generali Życie T.U.S.A oraz Generali Finance Sp. z o.o. Od listopada 2010 r. do stycznia br. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółek Grupy Generali w Polsce. Szef Pocztowego Życia jest też Przewodniczącym Rady Programowej „Insurance Forum” i zasiada w Radzie Nadzorczej Ciech S.A.

Swoją karierę zawodową rozpoczynał od współpracy z Fundacją CASE (Centrum Badań Społecznych i Ekonomicznych). W latach 1996-1997 pracował także jako analityk w Polskim Instytucie Zarządzania. Następnie podjął pracę w Volkswagen Bank Polska i Volkswagen Leasing Polska, gdzie kierował departamentem współpracy z klientami kluczowymi i departamentem zarządzania ryzykiem.

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji) i Szkoły Głównej Handlowej (Finanse i Bankowość). Ukończył także szereg szkoleń menedżerskich. Laureat nagrody “Top Manager w ubezpieczeniach” (Wprost, 2012), nagrody Holdingu “GPH Award” dla najlepszej spółki życiowej w Europie Środkowo Wschodniej.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA