fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Zima paraliżuje Moskwę

AFP
Trwające od soboty w Moskwie i obwodzie intensywne opady śniegu, zamiecie i porywisty wiatr a do tego gołoledź i zaspy sparaliżowany ruch samolotowy, kolejowy i drogowy w rosyjskiej stolicy.

W niedzielę rano poważnie opóźnione były 24 rejsy samolotowe, a 11 zostało odwołanych. Największe trudności są na lotnisku Szeremietiewo (17 rejsów z kilkugodzinnymi opóźnieniami). W Domodiedowo nie poleciało w ogóle 9 samolotów a 4 rejsy mają wielogodzinne opóźnienia. Wnukowo odwołało dwa rejsy a poważnie opóźnione są cztery.

Ze śniegiem i lodem walczy też rosyjska kolej. W sobotę z tras Moskwy, obwodu moskiewskiego i siedmiu innych (m.in. kurskiego, smoleńskiego, tulskiego), kolejarze wywieźli 90 tysięcy metrów sześciennych śniegu, oczyszczając w ten sposób 3000 km torów.

Cały czas na trasach pracuje 125 pługów kolejowych i ponad 3,5 tysiąca kolejarzy. Utrzymują ruch na 13 tysiącach km torów Moskiewskiej Drogi  Żelaznej.

Władze Moskwy apelują dziś do mieszkańców, by korzystali z transportu publicznego a nie prywatnych aut. Z powodu gołoledzi i opadów śniegu każdy wypadek powoduje gigantyczne zatory na ulicach Moskwy. Dlatego choć to niedziela moskiewskie metro oraz autobusy, tramwaje i trolejbusy pracują jak w dni robocze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA