fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Ursus w tarapatach. PKO BP składa wniosek o upadłość

materiały prasowe)
PKO BP złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa. Jak podano w komunikacie, wniosek złożony w ostatnich dniach września, nie został jeszcze doręczony do spółki. W odpowiedzi w trakcie czwartkowej sesji notowania lubelskiej spółki spadały nawet o ponad 10 proc.

- Po otrzymaniu wniosku emitent odniesie się do niego wykazując brak przesłanek do jego uwzględnienia oraz podejmie wszelkie prawem przewidziane działania w celu osiągnięcia pozytywnego dla emitenta, wierzycieli i akcjonariuszy spółki rozstrzygnięcia w zakresie restrukturyzacji – wyjaśnia Ursus w komunikacie.

Kłopoty finansowe spółki jesienią 2018 r. doprowadziły do otwarcia przyspieszonego postępowania układowego celem ochrony spółki przed wierzycielami, które jednak decyzją sadu niedawno zostało umorzone. Negatywnie oceniono m.in. realizowanie bieżących zobowiązań z opóźnieniem, powolną restrukturyzację kosztową czy dużą rotację personalną w składzie zarządu. W odpowiedzi zarząd Ursusa wniósł zażalenie na to postanowienie sądu. Działania Ursusa spółki pełną akceptacją rady wierzycieli, która poparła dalsze prowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego w formie przyśpieszonego postępowania układowego, zgodnie z planem restrukturyzacyjnym.

Zgodnie z prawem restrukturyzacyjnym, w przypadku złożenia wniosku restrukturyzacyjnego i wniosku o ogłoszenie upadłości, w pierwszej kolejności rozpoznaje się wniosek restrukturyzacyjny.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA