fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wycieczkowce pozwolą zarobić polskim portom

„Norwegian Getaway”, który w czerwcu 2017 r. odwiedził Gdynię, to największy statek pasażerski, jaki wpłynął do polskich portów. Ma długość 325 m, ponad 2 tys. kabin dla niemal 4 tys. pasażerów oraz załogę liczącą 1,5 tys. osób
Fotorzepa, Tadeusz Urbaniak
Trójmiejskie porty zwiększą przychody z obsługi statków pasażerskich. Skorzystają też miasta: każdy z pasażerów zostawi w Gdańsku i Gdyni ok. 80 euro.

Po największych w historii przeładunkach towarów porty w Gdańsku i Gdyni szykują się do rekordowych wyników w obsłudze statków pasażerskich. Gdynia rozpoczyna tegoroczny sezon wycieczkowców z początkiem przyszłego miesiąca: 9 maja wpłynie do portu blisko 300-metrowej długości „Orchestra", a trzy dni później 135-metrowy „Ocean Majesty". Wydarzeniem ma być wizyta 21 czerwca słynnej „Queen Elizabeth".

Największym z kolei statkiem wycieczkowym w tym roku będzie „Mein Schiff 1", mierzący 316 m, który pierwszy raz przypłynie 21 maja, a w całym sezonie odwiedzi gdyński port sześć razy.

W sumie do 19 października Gdynię odwiedzą 54 statki wycieczkowe.

Będzie rekordowy rok

Jeszcze większej liczby statków pasażerskich, choć nie tak spektakularnych, jak odwiedzają Gdynię, spodziewa się Port Gdańsk.

Zaplanowano aż 74 wizyty – to rekordowa liczba w historii gdańskiego portu. Już 18 kwietnia spodziewana jest 160-metrowa „Astoria", pływająca pod bande...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA